Bizi arayın: 0 224 234 05 00 Online Randevu
Uzm. Dr. Murat Belgi
Meslekte 26. yılı
Hakkında

1975 yılı İzmir doğumluyum. İzmir Atatürk Lisesi, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı; eğitim hayatımın köşe başlarıdır. 1998 yılından bugüne doktor olarak, 2007 yılından günümüze de kulak burun boğaz uzmanı olarak köklü bir tecrübeye sahibim. Uzman olduğumdan bu yana yurt içinde (İzmir, Bursa) ve yurt dışında (Bakü 2013-2015) özel sağlık sektöründe hizmet verdim. Şu anda da Bursa’da bulunan Medika Kulak Burun Boğaz Kliniğinde profesyonel meslek hayatıma devam etmekteyim. Uzmanlık alanımın kapsamı içindeki ameliyatların çoğunu başarı ile gerçekleştirmekle birlikte fonksiyonel ve estetik burun cerrahisine özel bir ilgi duymaktayım. Profesyonel cerrahi hayatım boyunca 1000’in üzerinde estetik burun cerrahisi gerçekleştirdim. Meslek hayatımın dışında müzik , sinema, fotoğrafçılık ve kahve özel ilgi alanlarımın satır başlarıdır. Flamenko ve jazz konusunda profesyonel bir dinleyici olduğum söylenebilir. “Fena değil” derecesinde de gitar çalıyorum. Biri brezilya gül ağacından yapılmış, iki adet özel el yapımı gitara sahip olduğumu söylemekten gurur duyuyorum. İyi müziği mümkün olan en iyi şekilde dinleme hevesim Hi-Fi müzik sistemlerine ilgi duymama ve “odyofil” hastalığına yakalanmama yol açtı. Sıkı bir Nuri Bilge Ceylan hayranıyım. Defalarca izlenebilen ve her defasında farklı şeyleri keşfettiren filmlerden hoşlanıyorum. İyi derecede İngilizce biliyorum. Evliyim ve küçük yaşta zengin bir dünya görüşüne sahip olmalarını istediğim bir oğlum ve kızım var.

Daha fazla gör
Soru:
Murat Bey, kepçe kulak estetiğiyle ilgili programınızı izledim. Bu arada H.Y’nin kızının da 2 yıl önce ameliyatını siz yapmışsınız. Kızımız 5 yaşında, ameliyat olabilir mi? Riski var mı ve bize ne kadara mal olur?

Merhaba, öncelikle çocuğunuzu yaşı ideal. Kepçe kulak estetiğinin okul öncesi, ilkokul başlamadan yapılmasını öneriyoruz. Biliyorsunuz, kepçe kulak problemi, bu sorunu olan çocukların arkadaşlarının yaptıkları olumsuz şakalar, espriler hatta taktıkları isimler nedeniyle özgüvenlerine, psikolojilerine zarar verebiliyor. Tüm estetik ameliyatları içinde, kişiye kendini en çok iyi hissettiren estetik türünün otoplasti yani kulak estetiği olması da bu yüzden.

Fotoğraf da paylaşmışsınız, kulaktaki deformite 2 yönlü hem açı genişliği hem de kulağın gövdesinde büyüklük problemi var. Tek risk ameliyat sonrası kan toplanmasına bağlı olarak hematom gelişmesi. Bugüne kadar 400’den fazla otoplasti yaptım, hiçbir hastamda ödem gelişmedi. Cerrahi sonrası yerleştirdiğimiz geçici tampon ve takipte çok hassas bir kliniğiz.

Kepçe Kulak estetiğiyle ilgili daha detaylı bilgiyi, bir hasta sorumuz için hazırladığım bilgiselden alabilirsiniz Tıklayın : https://grupmedika.com.tr/soru/kulak-estetigi-ameliyati-yapan-doktorlar-uzmanlar-bursa/

Fiyat konusunda asistanım Yasemin hanım ile iletişime geçebilirsiniz: 0533 508 14 75 kendisine ulaşabileceğiniz telefon numarası. Sağlıklı günler diliyorum.

 

 

UZMANA SOR
Uzm. Dr. Faruk Şahin
Meslekte 46. yılı

Uzman doktorlarımız genellikle sorularınıza 3 iş günü içerisinde dönüş yapmaktadır.

Sohbet penceresi aç
1
Canlı Destek
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?