Her Şeyin Başı Sağlık
Sağlığın Başı Güvendir

Tam 33 yıldır uzman kadrosu ile hizmetinizde

Her Şeyin Başı Sağlık
Sağlığın Başı Güvendir

1987 yılında, ülkemiz sağlık kurumlarının modern tıp teknolojilerini uygulamakta yetersiz kaldığı bir dönemde, hem Bursa’yı hem de ülkemizi, Kulak Burun Boğaz cerrahisinde en yeni tanı ve tedavi metotlarıyla buluşturmak üzere Medika’yı hayata geçirdik. Dünya standartlarında teknolojik altyapıyla donattığımız Medika’yı, Türkiye’nin önde gelen KBB hekimlerinin uzmanlığına emanet ederek hizmete açtık. O günden bugüne, sağlığını Medika’nın güven veren uzmanlığına emanet edenlerle biz büyük bir aileyiz.

Felsefemizde
En İyi Olmak Var

Medika ailesi olarak, sahip olduğumuz tüm birikimi; alanımızdaki en iyi tıp merkezi olma felsefemize borçluyuz. İlk günden bugüne sürdürdüğümüz Kulak-Burun-Boğaz branşları ve alt dallarına odaklanma yaklaşımımızla gerek hijyen gerekse tanı ve tedavi süreçlerinde tam kontrole sahip oluyoruz. Her vakayı çözümlerken ortak akıl ilkesini esas alarak tüm uzman ekibimizin görüşlerini almaya oldukça önem veriyoruz. Ayakta cerrahi kliniği olmamızın sağladığı imkânlarla misafirlerimize en kısa sürede günlük hayatlarına dönme avantajı sunuyoruz.

Misyon

Seçkin kadromuzla, tüm gelişmeleri gelişmeleri takip eden; hasta, hasta yakını ve çalışan memnuniyeti odaklı, uluslararası kalite standartlarında hizmet anlayışı ile Kulak Burun Boğaz alanında öncü uygulamalarla fark yaratarak sağlıkta seçkin bir marka olmak.

Vizyon

Daha iyi bir yaşam için kaliteli sağlık hizmeti sunmak amacıyla çalışmak ve bunu geliştirmek için çok çalışmak. Tüm teknolojik ve bilimsel gelişmeleri takip etmek ve verdiğimiz sağlık hizmetini bu çerçevede sunmak.

Uzm. Dr.

Faruk Şahin

18 Şubat 1948’te Bursa Orhangazi Gölyaka köyünde doğdum. İlkokul 1. sınıfı, evimize yürüme mesafesi yarım saat olan Dutluca Köyü İlkokulunda okudum. Birtakım problemler neticesinde o okuldan ayrıldım ve ilkokul eğitimimi Gemlik Şehit Cemal İlkokulunda tamamladım. Ortaokul ve lise öğrenimimi; ortaokul yatılı, lise nihari olmak üzere Bursa Erkek Lisesinde tamamladım. İlk üniversite sınavımda İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandım. Bugün 67-68 kuşağı diye anılan öğrenci grubunun içerisinde yer aldım. 31 Mayıs 1973 yılında bizim girmemizin ardından Çapa ve Cerrahpaşa Tıp diye ikiye ayrılan İstanbul Tıp Fakültesinin Çapa tarafından mezun oldum. Hemen askere gitmeye karar verdim ve Samsun'da acemi birliğimde çektiğim kura ile Elazığ Topçu Tabur Komutanlığının revirinde göreve başladım. Askerliğim sırasında, sınıf arkadaşım Dr. Şükran Oğuz ile evlendim. 1974 yılında kızımız Aslı dünyaya geldi. Askerliğimin bitiminden sonra Bursa'ya dönme kararı aldık. Eşim, 1976 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinde anesteziyoloji ihtisasına başladı. Ben kendi bölümümün sınavını bekleyerek 1978’de eğitimime başlayabildim. 1980 yılının Haziran ayında kızımız İdil dünyaya geldi. 1981 yılında ihtisasımı tamamladım ve uzman olarak çalışmaya başladım. 1980 darbesinin dayattığı kötü koşullar nedeniyle, ailemle birlikte aldığım karar neticesinde üniversiteden ayrıldım. 1981 Mayıs’ından itibaren Setbaşı'nda açtığım muayenehanemde çalışmaya başladım. Aslında amacım en kısa sürede grup çalışmaları için bir ekip kurmaktı. Bu hayalle günler, yıllar gelip geçiyordu ki, Dr. Cengiz Mıhçı diye bir KBB hekiminin de grup çalışmaları için hazırlık yaptığını duydum. Cengiz Bey ile tanıştıktan sonra çalışmaları birlikte yürütmeye başladık. 1986-87 döneminde ciddi zorlukları aşarak Biltaş KBB Anonim Şirketini kurduk. Çekirge Caddesi üzerindeki kliniğimizde göreve başladık. Kendi çapımızda birçok yeniliklere imza atarak çalışmalarımızı sürdürdük. 1989’un sonunda Harvard MD MEEI’de, gözlemlerde bulunmak üzere bir yıl Boston'da yaşadım. Buradaki doktor arkadaşlarımın önerisi ve ortağım Dr. Cengiz Mıhçı’nın onayıyla rinoloji ile ilgilenmeye karar verdim. 1990 yılı sonunda döndüğümde kliniğimizde endoskopik sinüs cerrahisi, açık teknik rinoplasti ve nazal alerji tanı ve tedavisini başlattık. Meslek faaliyetlerimin dışındaki zamanımı tenis oynayarak, rüzgâr sörfü yaparak, müzik dinleyerek ve kitap okuyarak geçiriyorum.

Detaylar
Uzm. Dr.

Cengiz Mıhçı

1952 yılında Elbistan'da doğdum. Malatya Gazi İlkokulunu ve Elazığ Lisesini bitirdim. 1976 yılında Hacettepe Tıp Fakültesinden mezun oldum. Aynı üniversitede kulak burun boğaz ihtisasımı tamamladım. Askerlik görevimi tamamladıktan sonra 1983 yılında Bursa'da serbest hekim olarak çalışmaya başladım. 1988 yılında arkadaşlarımla birlikte; kulak burun boğaz, işitme, konuşma, ses, denge bozuklukları alanında hizmet veren Grup Medika'yı kurduk. Günümüzde de Grup Medika’da çalışmaktayım. Evli ve 3 çocuk babasıyım.

Detaylar
Uzm. Dr.

Özlem Kaya Turgut

1973 yılında Bolu'da doğdum. 1998 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldum. 2004 yılında Uludağ Üniversitesi Kulak Burun Boğaz Bölümünden uzmanlığımı aldım. Erzincan Devlet Hastanesi, Yenişehir Devlet Hastanesi, Şevket Yılmaz Eğitim Araştırma Hastanesi ve Doruk Tıp Merkezinde çalıştım. 2016 yılından bu yana Özel Grup Medika Tıp Merkezinde çalışmaktayım. Evli ve bir çocuk annesiyim.

Detaylar
Uzm. Dr.

Murat Belgi

1975 yılı İzmir doğumluyum. İzmir Atatürk Lisesi, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı; eğitim hayatımın köşe başlarıdır. Doktor olarak 20 yıllık, kulak burun boğaz uzmanı olarak 12 yıllık tecrübeye sahibim. Uzman olduğumdan bu yana yurt içinde (İzmir, Bursa) ve yurt dışında (Bakü 2013-2015) özel sağlık sektöründe hizmet verdim. Şu anda da Bursa’da bulunan Medika Kulak Burun Boğaz Kliniğinde profesyonel meslek hayatıma devam etmekteyim. Uzmanlık alanımın kapsamı içindeki ameliyatların çoğunu başarı ile gerçekleştirmekle birlikte fonksiyonel ve estetik burun cerrahisine özel bir ilgi duymaktayım. Profesyonel cerrahi hayatım boyunca 1000’in üzerinde estetik burun cerrahisi gerçekleştirdim. Meslek hayatımın dışında müzik , sinema, fotoğrafçılık ve kahve özel ilgi alanlarımın satır başlarıdır. Flamenko ve jazz konusunda profesyonel bir dinleyici olduğum söylenebilir. “Fena değil” derecesinde de gitar çalıyorum. Biri brezilya gül ağacından yapılmış, iki adet özel el yapımı gitara sahip olduğumu söylemekten gurur duyuyorum. İyi müziği mümkün olan en iyi şekilde dinleme hevesim Hi-Fi müzik sistemlerine ilgi duymama ve “odyofil” hastalığına yakalanmama yol açtı. Sıkı bir Nuri Bilge Ceylan hayranıyım. Defalarca izlenebilen ve her defasında farklı şeyleri keşfettiren filmlerden hoşlanıyorum. İyi derecede İngilizce biliyorum. Evliyim ve küçük yaşta zengin bir dünya görüşüne sahip olmalarını istediğim bir oğlum ve kızım var.

Detaylar
Anestezi Uzm.

Nuray Kaplan

Detaylar
Uzm. Dr. Faruk Şahin
Meslekte 46. Yıl
Uzm. Dr. Cengiz Mıhçı
Meslekte 43. Yıl
Uzm. Dr. Özlem Kaya Turgut
Meslekte 21. yıl
Uzm. Dr. Murat Belgi
Meslekte 20. yıl
Anestezi Uzm. Nuray Kaplan
1987'de ülkemizde bir ilk olarak "Kulak Burun Boğaz Merkezi"mizi kurduk.
1994'te kentimizdeki ilk odyoloji kliniği olan "Odyomed İşitme, Konuşma ve Ses Bozuklukları Merkez"imizi açtık.
1996'da yine Bursa'nın ilk rehabilitasyon merkezi olan "Odyomed İşitme Engelliler Rehabilitasyon Merkezi"ni kurduk. Yine 1996'da baş dönmesi ve denge bozuklukları için Bursa'da ve ülkemizde bir ilk olan "Bursa Nörotoloji Merkezi"mizi, Nöroloji merkezimizle birlikte açtık.
1997'de ülkemizde ilk kanal içi işitme cihazı uygulamasını yaptık.
1999'da tüm bölümlerimiz için ISO 9002 Kalite Belgesi aldık.
2005 yılında "Uyku Hastalıkları" birimimiz açıldı.
2007 yılında "Kulak Burun Boğaz Cerrahi Müdahele Birimi"mizi devreye aldık.

Medika'da tek bir doktorunuz olmuyor. Burada bütün doktorlar sizinle ilgileniyor ve bu insana kendini güvende hissettiriyor. Çevremdeki herkese gönül rahatlığı ile Medika'yı öneriyorum.

Yağmur Tulga

Artık nefes almak benim için ok daha kolay. Murat Bey’e çok teşekkür ederim.

Ali Yavuz

Medika’yla tanıştığımdan beri her sene tekrarlayan bahar alerjimi çok daha hafif atlatıyorum. Cengiz Bey’e çok teşekkür ederim.

Berkay Nizam

Kulak-burun-boğaz alanındaki sektörel tecrübemizden aldığımız güçle sağlığınıza değer katan çözümler sunuyoruz. Sizi, modern tanı ve tedavi yöntemlerimizle tanışmaya bekliyoruz.