Bizi arayın: 0 224 234 05 00 Online Randevu
Uzm. Dr. Murat Belgi
Meslekte 26. yılı
Hakkında

1975 yılı İzmir doğumluyum. İzmir Atatürk Lisesi, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı; eğitim hayatımın köşe başlarıdır. 1998 yılından bugüne doktor olarak, 2007 yılından günümüze de kulak burun boğaz uzmanı olarak köklü bir tecrübeye sahibim. Uzman olduğumdan bu yana yurt içinde (İzmir, Bursa) ve yurt dışında (Bakü 2013-2015) özel sağlık sektöründe hizmet verdim. Şu anda da Bursa’da bulunan Medika Kulak Burun Boğaz Kliniğinde profesyonel meslek hayatıma devam etmekteyim. Uzmanlık alanımın kapsamı içindeki ameliyatların çoğunu başarı ile gerçekleştirmekle birlikte fonksiyonel ve estetik burun cerrahisine özel bir ilgi duymaktayım. Profesyonel cerrahi hayatım boyunca 1000’in üzerinde estetik burun cerrahisi gerçekleştirdim. Meslek hayatımın dışında müzik , sinema, fotoğrafçılık ve kahve özel ilgi alanlarımın satır başlarıdır. Flamenko ve jazz konusunda profesyonel bir dinleyici olduğum söylenebilir. “Fena değil” derecesinde de gitar çalıyorum. Biri brezilya gül ağacından yapılmış, iki adet özel el yapımı gitara sahip olduğumu söylemekten gurur duyuyorum. İyi müziği mümkün olan en iyi şekilde dinleme hevesim Hi-Fi müzik sistemlerine ilgi duymama ve “odyofil” hastalığına yakalanmama yol açtı. Sıkı bir Nuri Bilge Ceylan hayranıyım. Defalarca izlenebilen ve her defasında farklı şeyleri keşfettiren filmlerden hoşlanıyorum. İyi derecede İngilizce biliyorum. Evliyim ve küçük yaşta zengin bir dünya görüşüne sahip olmalarını istediğim bir oğlum ve kızım var.

Daha fazla gör
Soru:
Kepçe kulak estetiği hakkında detaylı bilgi almak istiyorum. Ameliyat fiyatı hakkında bilgi alabilir miyim?

Kepçe Kulak Estetiği Otoplasti

Kepçe Kulak Deformitesi

Kepçe kulak estetiği, tüm estetik ameliyatlar arasında, sonuçları yönüyle belki de özgüveni en çok yükselten estetik ameliyatıdır. Kepçe kulak deformitesi, toplumda sıkça karşılaşılabilen, estetik sorunlardan biridir.  Özellikle ilkokul çağında, kepçe kulak sorunu olan çocuklar, arkadaşlarının kötü şakalarına maruz kalabilmekte, bu durum ise yıllar içinde özgüveni örseleyen psikolojik bir travmaya da dönüşebilmektedir.

Kepçe kulak estetiğinde ideal yaş kaçtır?

Girişte anlattığımız toplumsal gerçeklik sebebiyle, kepçe kulak estetiğinin okul öncesinde yapılması tavsiye edilmektedir. Otoplasti, kulaklarının görünümünden mutlu olmayan, bunu yaşamında sorun olarak gören her yaş grubuna yapılabilir.

Kepçe kulak deformitesi nedir?

Kepçe kulak sorunlarında; 2 temel deformite vardır. Ya; kişinin kafası ile kulakları arasındaki açı geniş olabilir ya da kulağın kıvrımları yeteri kadar şekillenmemiştir. Her iki deformite de kepçe kulak estetiği ile düzeltilebilmektedir. Kulak estetiğinde tercih edilecek yöntem, deformite durumuna göre saptanır.

Kepçe kulak estetiği: Otoplastide temel amaç nedir?

Hasta mutluluğu ve kesinlikle doğal görünümdür. Bu nedenle ameliyat öncesinde, kepçe kulak sorunu olan kişilerle detaylı görüşme yapılır. Ameliyattan sonra yüze yakışacak, natürel görünüm ve iyi sonuç için, fotoğraflar çekilerek, ameliyat sonrası elde edilecek görünümün, sonucun, özel programlarla simülasyonu yapılır. Kulak estetiği merkezimizin kendi ameliyathanelerinde yapılmaktadır https://grupmedika.com.tr/online-randevu/

Kepçe kulak estetiği otoplasti nasıl yapılır?

Deformitenin durumuna göre; özel iple ya da kulak açısını ve boyutlarını yeniden yapılandırmaya yönelik özel cerrahi yöntemler uygulanır. Şayet iple düzeltilemeyecek bir defor

Kulak Estetiği Öncesi ve Sonrası

Kulak Estetiği Öncesi ve Sonrası

mite varsa kulak kepçesinin arkasından deri gerdirilerek, daha büyük deformitelerde ise kıkırdak yeniden şekillendirilerek kulağa ideal görünüm kazandırılır.  Kepçe kulak estetiği ameliyatları sonrası hastalar evlerine gidebilir. Ameliyat süresi, kişinin sorununa bağlı olarak değişmekle birlikte 1 saat ile 2 saat arasındadır.

Kepçe kulak estetiği, otoplasti sonrası dikkat edilecekler nelerdir?

Otoplasti kulak estetiği ameliyatları normal yaşamı kesintiye uğratmaz. Kulak estetiği yapılan kişiler bir günlük dinlenmeyi takiben, tenisçi bandı kullanarak, iş yaşamlarına, günlük hayatlarına geri dönebilirler. Sadece ağır işlerde çalışma söz konusu ise, 3 günlük istirahat önerilir.  Kulak Estetiği Ameliyatlarının nasıl yapıldığını merak edenler linke tıklayarak hazırlanmış özel animasyonu izleyebilirler https://www.youtube.com/watch?v=836S4wws7Yw

 

UZMANA SOR
Uzm. Dr. Faruk Şahin
Meslekte 46. yılı

Uzman doktorlarımız genellikle sorularınıza 3 iş günü içerisinde dönüş yapmaktadır.

Sohbet penceresi aç
1
Canlı Destek
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?