Bizi arayın: 0 224 234 05 00 Online Randevu
Uzm. Dr. Cengiz Mıhçı
Meslekte 48. yılı
Hakkında

1952 yılında Elbistan’da doğdum. Malatya Gazi İlkokulunu ve Elazığ Lisesini bitirdim. 1976 yılında Hacettepe Tıp Fakültesinden mezun oldum. Aynı üniversitede kulak burun boğaz ihtisasımı tamamladım. Askerlik görevimi tamamladıktan sonra 1983 yılında Bursa’da serbest hekim olarak çalışmaya başladım. 1988 yılında arkadaşlarımla birlikte; kulak burun boğaz, işitme, konuşma, ses, denge bozuklukları alanında hizmet veren Grup Medika’yı kurduk. Günümüzde de Grup Medika’da çalışmaktayım. Evli ve 3 çocuk babasıyım.

Daha fazla gör
Soru:
Yeni doğan bebekler için yapılan işitme taraması testleri nelerdir? Yeni doğan işitme taramasından geçemeyen bebekler için ne yapılmaktadır? Bilgi alabilir miyim? Teşekkürler

Tarama testleri Otoacoustic Emmision( OAE) ve geniş bant Auditory Brainstem Responce (ABR) ile yapılır. Bu testler objektif ölçüm testlerdir. Yani teste hastanın katkısı olmaz. Sinyali verilir, sonuçlar elektro fizyolojik olarak ölçülür. Bu testlere “Yeni Doğan İşitme Taraması Testleri de” denir. Ülkemizde her doğum kliniğinde vardır ve her yeni doğana yapılması zorunludur.

UZMANA SOR
Uzm. Dr. Faruk Şahin
Meslekte 46. yılı

Uzman doktorlarımız genellikle sorularınıza 3 iş günü içerisinde dönüş yapmaktadır.

Sohbet penceresi aç
1
Canlı Destek
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?