Bizi arayın: 0 224 234 05 00 Online Randevu
Uzm. Dr. Murat Belgi
Meslekte 26. yılı
Hakkında

1975 yılı İzmir doğumluyum. İzmir Atatürk Lisesi, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı; eğitim hayatımın köşe başlarıdır. 1998 yılından bugüne doktor olarak, 2007 yılından günümüze de kulak burun boğaz uzmanı olarak köklü bir tecrübeye sahibim. Uzman olduğumdan bu yana yurt içinde (İzmir, Bursa) ve yurt dışında (Bakü 2013-2015) özel sağlık sektöründe hizmet verdim. Şu anda da Bursa’da bulunan Medika Kulak Burun Boğaz Kliniğinde profesyonel meslek hayatıma devam etmekteyim. Uzmanlık alanımın kapsamı içindeki ameliyatların çoğunu başarı ile gerçekleştirmekle birlikte fonksiyonel ve estetik burun cerrahisine özel bir ilgi duymaktayım. Profesyonel cerrahi hayatım boyunca 1000’in üzerinde estetik burun cerrahisi gerçekleştirdim. Meslek hayatımın dışında müzik , sinema, fotoğrafçılık ve kahve özel ilgi alanlarımın satır başlarıdır. Flamenko ve jazz konusunda profesyonel bir dinleyici olduğum söylenebilir. “Fena değil” derecesinde de gitar çalıyorum. Biri brezilya gül ağacından yapılmış, iki adet özel el yapımı gitara sahip olduğumu söylemekten gurur duyuyorum. İyi müziği mümkün olan en iyi şekilde dinleme hevesim Hi-Fi müzik sistemlerine ilgi duymama ve “odyofil” hastalığına yakalanmama yol açtı. Sıkı bir Nuri Bilge Ceylan hayranıyım. Defalarca izlenebilen ve her defasında farklı şeyleri keşfettiren filmlerden hoşlanıyorum. İyi derecede İngilizce biliyorum. Evliyim ve küçük yaşta zengin bir dünya görüşüne sahip olmalarını istediğim bir oğlum ve kızım var.

Daha fazla gör
Soru:
Merhaba burun estetiği fiyatlarınızı öğrenebilir miyim ?

Merhaba, 

İlgili yasal düzenlemeler nedeniyle Bursa’da burun estetiği fiyatını kitle iletişim araçları kanalıyla veremiyoruz. Hakkımda araştırma yaptıysanız, kapalı rinoplasti tekniğiyle burun estetiği yapıyorum. Temel farkı; burun kanatlarında kesi yapılmaması, iyileşme sürecinin daha hızlı olması. Burun estetiği sürecinin kişiye özel planlaması. Daha da önemlisi, ameliyat sonrası nefes alma kalitesinin kişiyi memnun etmesi. Burun estetiği yaptıranların operasyon sonrası en çok yakındıkları nokta, rahat nefes alamamalarıdır. 

Kapalı burun estetiğinde, yaklaşık 12 yıldır cerrahi yapıyorum. Binlerce hasta, binlerce vaka, aldığım eğitimler ve halen katıldığım programlar, köklü bir tecrübeyi de beraberinde getirdi. Ameliyat olacak hastalarıma, daha önce ameliyat ettiğim hastalarımla iletişim kurmalarını salık veririm. 

Kapalı Burun Estetiğinde süreci önce muayene ile başlatıyoruz. Ardından ameliyata engel teşkil edecek durumları sorguluyoruz. Daha sonra özel programlarla simülasyon yapıyoruz. Yani ameliyat sonrası burnun kavuşacağı görünümü  çok ama çok küçük yanılma payı ile birlikte planlıyoruz. 

Benim estetik cerrahi anlayışımda; yüz bütünlüğündeki uyum önemli. Burnun tek başına yapılandırılması, yüzle bütünlük taşımadan asla olmaz. Bu başarılı bir ameliyat olmaz. Burun anatomisinin özelliklerine, deformite yapısına, hatta kişinin deri kalınlığına bağlı olarak, ameliyat planlaması yapıyoruz. Özellikle erkeklerde deri kalınlığı çok önemli bir faktör. 

Ameliyat öncesi de bazı testelerimiz var. Bu kriterler de uygun ise cerrahiye geçiyoruz. Ameliyatları Grup Medika’da kendimize ait, son derece modern ameliyathanelerde gerçekleştiriyoruz. Deformitenin yapısına göre Kapalı Rinoplasti Burun Estetiği süresi 40 dakika ile 2 saat arasında sürüyor. Fiyat konusunda çağrı merkezimizden 0224 234 05 00 bilgi alabilirisiniz. 

Sağlıklı günler dileriz, 

 

 

 

 

 

UZMANA SOR
Uzm. Dr. Faruk Şahin
Meslekte 46. yılı

Uzman doktorlarımız genellikle sorularınıza 3 iş günü içerisinde dönüş yapmaktadır.

Sohbet penceresi aç
1
Canlı Destek
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?