Bizi arayın: 0 224 234 05 00 Online Randevu
Uzm. Dr. Özlem Kaya Turgut
Meslekte 26. yılı
Hakkında

1973 yılında Bolu’da doğdum. 1998 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldum. 2004 yılında Uludağ Üniversitesi Kulak Burun Boğaz Bölümünden uzmanlığımı aldım. Erzincan Devlet Hastanesi, Yenişehir Devlet Hastanesi, Şevket Yılmaz Eğitim Araştırma Hastanesi ve Doruk Tıp Merkezinde çalıştım. 2015 yılından bu yana Özel Grup Medika Tıp Merkezinde çalışmaktayım. Evli ve bir çocuk annesiyim.

Daha fazla gör
Soru:
Selamlar, yoğun baş dönmelerim var, daha doğrusu çevremdeki her şey dönüyormuş gibi geliyor. Vertigo şüphesi üzerine bir test istendi. Denge testi hakkında bilgi alabilir miyim, bu testi yapmadan vertigo tanısı koyulumaz mı?

Denge testleri denge sorunlarının ve bu soruna yol açan hastalıklarının tespit edilmesi için uygulanan testlerdir. Kulağı veya merkezi sinir sistemini ilgilendiren hastalıklar denge sorunlarına neden olabilir. Ayrıntılı bir muayene sonrası VNG, VHIT, Kalorik testler, postürografi gibi testler yapılır. Denge kaybının ortadan kaldırılabilmesi için öncelikli olarak kaynağın tespit edilmesi gerekir. Denge testleri bu konuda büyük önem taşır. Dolayısıyla kesin tanı için testler gerekli 

UZMANA SOR
Uzm. Dr. Faruk Şahin
Meslekte 46. yılı

Uzman doktorlarımız genellikle sorularınıza 3 iş günü içerisinde dönüş yapmaktadır.

Sohbet penceresi aç
1
Canlı Destek
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?