Bizi arayın: 0 224 234 05 00 Online Randevu
Uzm. Dr. Özlem Kaya Turgut
Meslekte 26. yılı
Hakkında

1973 yılında Bolu’da doğdum. 1998 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldum. 2004 yılında Uludağ Üniversitesi Kulak Burun Boğaz Bölümünden uzmanlığımı aldım. Erzincan Devlet Hastanesi, Yenişehir Devlet Hastanesi, Şevket Yılmaz Eğitim Araştırma Hastanesi ve Doruk Tıp Merkezinde çalıştım. 2015 yılından bu yana Özel Grup Medika Tıp Merkezinde çalışmaktayım. Evli ve bir çocuk annesiyim.

Daha fazla gör
Soru:
Doktor Özlem Hanıma sorum. Benim sorunum baş dönmesi gibi değil. Sanki otururken ya da ofiste çalışırken, çevreme baktığımda her şey hareket ediyormuş gibi geliyor. Göz doktoruna da gittim bir arkadaşım sizi önerdi vertigo olabilir mi?

Merhaba, çok güzel tanımlamışsınız ancak sorununuzun vertigo mu yoksa başka bir problem mi olduğu detaylı bir muayene ve testlerle anlaşılabilir. Fakat vertigo kuşkusu oluşturacak “ baş dönmesi” şekli aynı tanımladığınız gibidir. Gerçekte olmayan bir hareket algılanır. Çevrenizdeki nesnelerin, eşyaların hareket ettiğini görüyor gibi olursunuz. Özellikle vertigo nöbetlerinde kararsızlık duygusu, dengeyi kaybetme hissi de oluşabilir. Vertigo; aslında bu anlattığımız rahatsız edici hisleri tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Dolayısıyla bu şikayetler başka başka sağlık sorunlarının belirtisi de olabileceği gibi, bu anlattığınız sorunlar çevresinde de bir hastalık olabilir.

UZMANA SOR
Uzm. Dr. Faruk Şahin
Meslekte 46. yılı

Uzman doktorlarımız genellikle sorularınıza 3 iş günü içerisinde dönüş yapmaktadır.

Sohbet penceresi aç
1
Canlı Destek
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?