Bizi arayın: 0 224 234 05 00 Online Randevu
Uzm. Dr. Cengiz Mıhçı
Meslekte 48. yılı
Hakkında

1952 yılında Elbistan’da doğdum. Malatya Gazi İlkokulunu ve Elazığ Lisesini bitirdim. 1976 yılında Hacettepe Tıp Fakültesinden mezun oldum. Aynı üniversitede kulak burun boğaz ihtisasımı tamamladım. Askerlik görevimi tamamladıktan sonra 1983 yılında Bursa’da serbest hekim olarak çalışmaya başladım. 1988 yılında arkadaşlarımla birlikte; kulak burun boğaz, işitme, konuşma, ses, denge bozuklukları alanında hizmet veren Grup Medika’yı kurduk. Günümüzde de Grup Medika’da çalışmaktayım. Evli ve 3 çocuk babasıyım.

Daha fazla gör
Soru:
Kulağımı yıkattirmak istiyorum ama yıkatırken mikrop kapıyomuş bakteri bulaşıyomuş söylentiler duydum bunun doğru olup olmadığını ve kulağımı yıkatsam bı sıkıntı olurmu şimdiden teşekkürler...

Merhaba, 

Kulak kiri olarak adlandırılan yapılar, aslında kulağın doğal mukoza sıvılarıdır. Kimi zaman çalışma koşulları; örneğin uzun süre çok tozlu ortamlarda kalmak vb sebeplerle buşon tıkaçları oluşabilir.  Kimi zamanda bazı bireylerde bu sıvı fazla da salgılanabilmektedir.

Sorunuza gelince; gerekli durumlarda uygulanacak yıkama işlemenin kesinlikle hijyenik ortamda olması gerektiği bir yana, bu işlemin uzman bir hekim gözetiminde yapılması, sonradan oluşabilecek riskleri önler.  İşitme kaybı veya kulak ağrısı yaşamamak adına bu hususa lütfen dikkat edin. Yıkama işleminde kullanılacak setlerin steril olması da ayrıca önemli. Bu arada bu işlem kesinlikle ev koşullarında yapılmamalıdır.   

 

 

UZMANA SOR
Uzm. Dr. Faruk Şahin
Meslekte 46. yılı

Uzman doktorlarımız genellikle sorularınıza 3 iş günü içerisinde dönüş yapmaktadır.

Sohbet penceresi aç
1
Canlı Destek
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?