Bizi arayın: 0 224 234 05 00 Online Randevu
Uzm. Dr. Murat Belgi
Meslekte 26. yılı
Hakkında

1975 yılı İzmir doğumluyum. İzmir Atatürk Lisesi, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı; eğitim hayatımın köşe başlarıdır. 1998 yılından bugüne doktor olarak, 2007 yılından günümüze de kulak burun boğaz uzmanı olarak köklü bir tecrübeye sahibim. Uzman olduğumdan bu yana yurt içinde (İzmir, Bursa) ve yurt dışında (Bakü 2013-2015) özel sağlık sektöründe hizmet verdim. Şu anda da Bursa’da bulunan Medika Kulak Burun Boğaz Kliniğinde profesyonel meslek hayatıma devam etmekteyim. Uzmanlık alanımın kapsamı içindeki ameliyatların çoğunu başarı ile gerçekleştirmekle birlikte fonksiyonel ve estetik burun cerrahisine özel bir ilgi duymaktayım. Profesyonel cerrahi hayatım boyunca 1000’in üzerinde estetik burun cerrahisi gerçekleştirdim. Meslek hayatımın dışında müzik , sinema, fotoğrafçılık ve kahve özel ilgi alanlarımın satır başlarıdır. Flamenko ve jazz konusunda profesyonel bir dinleyici olduğum söylenebilir. “Fena değil” derecesinde de gitar çalıyorum. Biri brezilya gül ağacından yapılmış, iki adet özel el yapımı gitara sahip olduğumu söylemekten gurur duyuyorum. İyi müziği mümkün olan en iyi şekilde dinleme hevesim Hi-Fi müzik sistemlerine ilgi duymama ve “odyofil” hastalığına yakalanmama yol açtı. Sıkı bir Nuri Bilge Ceylan hayranıyım. Defalarca izlenebilen ve her defasında farklı şeyleri keşfettiren filmlerden hoşlanıyorum. İyi derecede İngilizce biliyorum. Evliyim ve küçük yaşta zengin bir dünya görüşüne sahip olmalarını istediğim bir oğlum ve kızım var.

Daha fazla gör
Soru:
Doktor Bey, ben hem 8 yıl önce geçirdiğim kaza sonucu burnumda oluşan form bozukluğunu, hem de kaza ile daha da ağırlaşan burun bölmesi eğriliğini düzelttirmek istiyorum, çünkü nefes alamıyorum. Bu durumda ameliyat fiyatı artıyor mu? İki ayrı ameliyat mı yapılıyor, yoksa hepsi aynı anda çözülebiliyor mu?

Merhaba, bu konuda hayli bilgi eksikliği var. Bir kere her rinoplasti yani burun estetiği ameliyatı, aynı zamanda burun orta bölmesindeki eğriliği, kanal genişlerindeki darlığı düzeltmek amacıyla da yapılır. Septorinoplasti yani deviasyon ameliyatı fonksiyonel bir cerrahidir. Nefes almayı konforlu kılmak, buna bağlı gelişen sorunları da ortadan kaldırmak için yapılır.

Rinoplasti ise bir estetik işlemdir. Yüze yakışan en ideal görünümü sağlamak için yapılır. Kaza sonucu burun kemiğinizde oluşan deformiteyi görmemiz, cerrahide nasıl bir teknik kullanacağımızı birlikte değerlendirmemiz önemli. Bilimsel doğruları tek tek size sıralayacağız. Artıları ve eksileri de.  Aktardığınız şekliyle benzer biçimde burnu darbe almış çok sayıda hastam oldu. Asistanım Yasemin Hanım ile iletişim kurabilirseniz ön bilgilendirmeyi daha sağlıklı yönetebiliriz. Kendisine 0533 508 14 75 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Ameliyatlarımızın vaka sonuçlarına şu linke tıklayarak inceleyebilirisinizhttps://www.instagram.com/drmuratbelgi/

UZMANA SOR
Uzm. Dr. Faruk Şahin
Meslekte 46. yılı

Uzman doktorlarımız genellikle sorularınıza 3 iş günü içerisinde dönüş yapmaktadır.

Sohbet penceresi aç
1
Canlı Destek
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?