Bizi arayın: 0 224 234 05 00 Online Randevu
Uzm. Dr. Murat Belgi
Meslekte 26. yılı
Hakkında

1975 yılı İzmir doğumluyum. İzmir Atatürk Lisesi, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı; eğitim hayatımın köşe başlarıdır. 1998 yılından bugüne doktor olarak, 2007 yılından günümüze de kulak burun boğaz uzmanı olarak köklü bir tecrübeye sahibim. Uzman olduğumdan bu yana yurt içinde (İzmir, Bursa) ve yurt dışında (Bakü 2013-2015) özel sağlık sektöründe hizmet verdim. Şu anda da Bursa’da bulunan Medika Kulak Burun Boğaz Kliniğinde profesyonel meslek hayatıma devam etmekteyim. Uzmanlık alanımın kapsamı içindeki ameliyatların çoğunu başarı ile gerçekleştirmekle birlikte fonksiyonel ve estetik burun cerrahisine özel bir ilgi duymaktayım. Profesyonel cerrahi hayatım boyunca 1000’in üzerinde estetik burun cerrahisi gerçekleştirdim. Meslek hayatımın dışında müzik , sinema, fotoğrafçılık ve kahve özel ilgi alanlarımın satır başlarıdır. Flamenko ve jazz konusunda profesyonel bir dinleyici olduğum söylenebilir. “Fena değil” derecesinde de gitar çalıyorum. Biri brezilya gül ağacından yapılmış, iki adet özel el yapımı gitara sahip olduğumu söylemekten gurur duyuyorum. İyi müziği mümkün olan en iyi şekilde dinleme hevesim Hi-Fi müzik sistemlerine ilgi duymama ve “odyofil” hastalığına yakalanmama yol açtı. Sıkı bir Nuri Bilge Ceylan hayranıyım. Defalarca izlenebilen ve her defasında farklı şeyleri keşfettiren filmlerden hoşlanıyorum. İyi derecede İngilizce biliyorum. Evliyim ve küçük yaşta zengin bir dünya görüşüne sahip olmalarını istediğim bir oğlum ve kızım var.

Daha fazla gör
Soru:
hocam merhaba, halısaha da top oynarken burnuma darbe aldım ve burnumun üstünde acılma oldu. şuan dikiş atıldı ilk müdahalede ama burnumda kırık oldugu söylendi ve ameliyat olmam gerekti. bu konu hakkında yardımcı olur musunuz. ameliyat için gün ücret nedir yada tekrar muayene olmalımıyım. size tavsiye üzerine ulaştım

Burun kırıklarına müdahalede ilk 48 saat çok önemli. Şayet travmaya bağlı bir kırık oluştuysa, bu deformite burnun şeklini değiştirdiyse, çökme kırığı tarzında bir deformite oluştuysa, bu kırıklar ilk 48 saatteki müdahale ile düzeltilebilir. Ancak sonrasında kontrol mutlaka şarttır. 

Özellikle ilk 10 gün çok önemlidir. 10 günde burun içinde herhangi bir problem olup olmadığına, burun orta bölmesinde; kan toplanıp toplanmadığına veya bir enfeksiyon gelip gelişmediğine bakılır. 

Eğer burundaki kırık müdahale edilmeden süreç geçirilmiş ise burun şişlikleri indikten sonra hasta değerlendirilir ve uygun zamanda ameliyat edilebilir. 

UZMANA SOR
Uzm. Dr. Faruk Şahin
Meslekte 46. yılı

Uzman doktorlarımız genellikle sorularınıza 3 iş günü içerisinde dönüş yapmaktadır.

Sohbet penceresi aç
1
Canlı Destek
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?