Bizi arayın: 0 224 234 05 00 Online Randevu
Uzm. Dr. Murat Belgi
Meslekte 26. yılı
Hakkında

1975 yılı İzmir doğumluyum. İzmir Atatürk Lisesi, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı; eğitim hayatımın köşe başlarıdır. 1998 yılından bugüne doktor olarak, 2007 yılından günümüze de kulak burun boğaz uzmanı olarak köklü bir tecrübeye sahibim. Uzman olduğumdan bu yana yurt içinde (İzmir, Bursa) ve yurt dışında (Bakü 2013-2015) özel sağlık sektöründe hizmet verdim. Şu anda da Bursa’da bulunan Medika Kulak Burun Boğaz Kliniğinde profesyonel meslek hayatıma devam etmekteyim. Uzmanlık alanımın kapsamı içindeki ameliyatların çoğunu başarı ile gerçekleştirmekle birlikte fonksiyonel ve estetik burun cerrahisine özel bir ilgi duymaktayım. Profesyonel cerrahi hayatım boyunca 1000’in üzerinde estetik burun cerrahisi gerçekleştirdim. Meslek hayatımın dışında müzik , sinema, fotoğrafçılık ve kahve özel ilgi alanlarımın satır başlarıdır. Flamenko ve jazz konusunda profesyonel bir dinleyici olduğum söylenebilir. “Fena değil” derecesinde de gitar çalıyorum. Biri brezilya gül ağacından yapılmış, iki adet özel el yapımı gitara sahip olduğumu söylemekten gurur duyuyorum. İyi müziği mümkün olan en iyi şekilde dinleme hevesim Hi-Fi müzik sistemlerine ilgi duymama ve “odyofil” hastalığına yakalanmama yol açtı. Sıkı bir Nuri Bilge Ceylan hayranıyım. Defalarca izlenebilen ve her defasında farklı şeyleri keşfettiren filmlerden hoşlanıyorum. İyi derecede İngilizce biliyorum. Evliyim ve küçük yaşta zengin bir dünya görüşüne sahip olmalarını istediğim bir oğlum ve kızım var.

Daha fazla gör
Soru:
Hocam merhaba. Ben 46 yaşında erkeğim. 20 yıl önce burundan kıkırdak aldırdım. 1-2 yıl rahat etmeme karşın daha sonra çok fazla fayda göremedim. Özellikle son yıllarda bütün tıkanıklığı çok fazla ve bu kulağımı da olumsuz etkilemeye başladı. Muhtemelen sigarada içiyorum. Tekrar böyle bir operasyon yapılabilir mi ? Yapılırken estetik ile birlikte yapılabilir mi? Daha önce amaeliyatla kıkırdak alınmış olması buna engel mi? Vaktinizi ayırdığınız İçin şimdiden teşekkürler. Saygılarımla.

Selçuk Bey,

Tekrar ameliyat yapılabilir ancak öncesinde mutlaka detaylı bir muayene ile bu durumunuzun değerlendirilmesi gerekir. Burun içerisinde ne kadar kıkırdak kalmış var olan kıkırdak onarım için yeterli mi yoksa vücudun başka bir yerinden yani ya kaburga ya da kulaktan kıkırdak almak gerekli mi bu konuda muayene sonrasında bir görüş bildirebilirim. Ama bu şekilde çok revizyon ameliyatı yapıyoruz.Bilginize.

Sağlıklı günler dileriz.

UZMANA SOR
Uzm. Dr. Faruk Şahin
Meslekte 46. yılı

Uzman doktorlarımız genellikle sorularınıza 3 iş günü içerisinde dönüş yapmaktadır.

Sohbet penceresi aç
1
Canlı Destek
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?