Bizi arayın: 0 224 234 05 00 Online Randevu
Uzm. Dr. Cengiz Mıhçı
Meslekte 48. yılı
Hakkında

1952 yılında Elbistan’da doğdum. Malatya Gazi İlkokulunu ve Elazığ Lisesini bitirdim. 1976 yılında Hacettepe Tıp Fakültesinden mezun oldum. Aynı üniversitede kulak burun boğaz ihtisasımı tamamladım. Askerlik görevimi tamamladıktan sonra 1983 yılında Bursa’da serbest hekim olarak çalışmaya başladım. 1988 yılında arkadaşlarımla birlikte; kulak burun boğaz, işitme, konuşma, ses, denge bozuklukları alanında hizmet veren Grup Medika’yı kurduk. Günümüzde de Grup Medika’da çalışmaktayım. Evli ve 3 çocuk babasıyım.

Daha fazla gör
Soru:
Otoskleroz ameliyatı hakkında bilgi almak istiyorum. Ortalama fiyat hakkında da bilgilendirilebilir miyim? İlaçla tedavisi mümkün değil mi, en azından daha iyi duyabilmem için?

Otoskleroza bağlı işitme kaybında süreç yavaşça ilerleyebildiği için, bu sorun hakkında araştırmalar da yapmışsınızdır. Otoskleroz tedavisinde Bursa’da birçok hastamızın müracaat ettiği merkezlerden biriyiz. Kulak kireçlenmesi, ailesel kökenli, genetik aktarımlı şekilde; kuşak atlayarak kendini gösterebiliyor. Odaklandığı bölgeyi anlatmak zorundayım. Neden medikal tedavinin sonuç vermeyeceğini, bu şekilde daha iyi anlayabilirsiniz.  

Otskleroz kulak kireçlenmesi nasıl oluşuyor?

İşitmemizde, kulak zarına ulaşan ses dalgalarının oluşturduğu titreşim, orta kulakta bulunan; çekiç, örs ve üzengi adındaki kemikler üzerinden, iç kulaktaki sıvılara, oradan da işitme sinirine gönderilmektedir. 

İlaçla tedavi mümkün değil mi? 

Otoskleroz adını verdiğimiz kulak kireçlenmesinde, hareketi kısıtlanan üzengi kemiğinin, bugün için ilaçla tedavisi yok. Sadece genç yaşlarda, erken teşhis söz konusu ise ilerlemeyi yavaşlatmaya dönük tedavi protokollerimiz var. Dolayısıyla; iç kulakta işitme organında yüksek düzeyde etkilenme yoksa çözüm cerrahi.  Stapedektomi ile hasta şikayetlerinde ciddi bir gerileme görülüyor. Nasıl bir cerrahi uygulandığımızı şu linkten animasyon olarak izleyebilirisiniz.https://www.youtube.com/watch?v=hvHhAfb8P0E

Özellikle iletim tipi işitme kaybı neredeyse tamamen ortadan kalkıyor diyebiliriz. Yasal düzenlemeler ve etik uygulamalar gereği, fiyatı bu platform üzerinden söyleyemiyoruz. Ayrıca sağlık sorununuzun genel durumunu da görmem, muayene ve tetkiklerle değerlendirmem şart. Hasta ilişkileri birimimizden Selma Hanım ile iletişime geçerseniz, kendisi ön bilgilendirme yapabilir.

UZMANA SOR
Uzm. Dr. Faruk Şahin
Meslekte 46. yılı

Uzman doktorlarımız genellikle sorularınıza 3 iş günü içerisinde dönüş yapmaktadır.

Sohbet penceresi aç
1
Canlı Destek
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?