Bizi arayın: 0 224 234 05 00 Online Randevu
Uzm. Dr. Cengiz Mıhçı
Meslekte 48. yılı
Hakkında

1952 yılında Elbistan’da doğdum. Malatya Gazi İlkokulunu ve Elazığ Lisesini bitirdim. 1976 yılında Hacettepe Tıp Fakültesinden mezun oldum. Aynı üniversitede kulak burun boğaz ihtisasımı tamamladım. Askerlik görevimi tamamladıktan sonra 1983 yılında Bursa’da serbest hekim olarak çalışmaya başladım. 1988 yılında arkadaşlarımla birlikte; kulak burun boğaz, işitme, konuşma, ses, denge bozuklukları alanında hizmet veren Grup Medika’yı kurduk. Günümüzde de Grup Medika’da çalışmaktayım. Evli ve 3 çocuk babasıyım.

Daha fazla gör
Soru:
Orta kulak iltihabı tedavi edilmez ise ne gibi sonuçlara yol açabilir?

Orta kulak iltihaplarının istenmeyen komplikasyonları ilerleyen yaşlarda, yaşam kalitesini etkileyecek tablolara yol açabilir. Örneğin;

  • Kulak zarının delinmesi ve daha sonra iyileşmeyerek kapanmaması, cerrahi müdahaleye gereksinim yaratabilir.
  • İkinci büyük komplikasyon ise orta kulaktaki iltihabın tam iyileşmeden koyulaşarak bir sıvıya dönüşmedir. Bu da zamanla kulak zarının çökmesine sebep olur. Daha az sıklıkla yüz sinirinin felçleri, menenjitler, iç kulak iltihapları gibi hiç istenmeyen ikincil sorunlara yol açabilir. Dolayısıyla çocuklarda kulak ağrısı ve iltihabı asla ihmal edilmemesi gereken problemlerdir.  
UZMANA SOR
Uzm. Dr. Faruk Şahin
Meslekte 46. yılı

Uzman doktorlarımız genellikle sorularınıza 3 iş günü içerisinde dönüş yapmaktadır.

Sohbet penceresi aç
1
Canlı Destek
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?