Bizi arayın: 0 224 234 05 00 Online Randevu
Uzm. Dr. Cengiz Mıhçı
Meslekte 48. yılı
Hakkında

1952 yılında Elbistan’da doğdum. Malatya Gazi İlkokulunu ve Elazığ Lisesini bitirdim. 1976 yılında Hacettepe Tıp Fakültesinden mezun oldum. Aynı üniversitede kulak burun boğaz ihtisasımı tamamladım. Askerlik görevimi tamamladıktan sonra 1983 yılında Bursa’da serbest hekim olarak çalışmaya başladım. 1988 yılında arkadaşlarımla birlikte; kulak burun boğaz, işitme, konuşma, ses, denge bozuklukları alanında hizmet veren Grup Medika’yı kurduk. Günümüzde de Grup Medika’da çalışmaktayım. Evli ve 3 çocuk babasıyım.

Daha fazla gör
Soru:
Orta kulak iltihapları tehlikeli midir? Bir de buna bağlı oluşabilen İşitme kaybı kalıcı mıdır?

Kendi kendine bırakılsa dahi orta kulak iltihaplarının önemli bir bölümü, tedaviye ihtiyaç duymadan iyileşir. Fakat bazı orta kulak iltihabı durumlarında müdahale/tedavi zorunludur.

Aksi halde orta kulakta oluşan iltihap ve basınç, kulak zarını delerek dışarıya akar. Daha sonra ise kulak zarı kapanabilir. Fakat korkulan tablo iltihabın, kulak çevresindeki ponza taşı gibi görünümde olan kemiklerin içine geçmesidir. Bu bölgenin hemen üstünde beyin ve etrafında da oldukça önemli dokular bulunmaktadır. Dolayısıyla basit bir orta kulak iltihabı, kimi durumlarda istenilmeyen sonuçlara yol açabilme potansiyeline sahiptir.   

UZMANA SOR
Uzm. Dr. Faruk Şahin
Meslekte 46. yılı

Uzman doktorlarımız genellikle sorularınıza 3 iş günü içerisinde dönüş yapmaktadır.

Sohbet penceresi aç
1
Canlı Destek
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?