Bizi arayın: 0 224 234 05 00 Online Randevu
Uzm. Dr. Özlem Kaya Turgut
Meslekte 26. yılı
Hakkında

1973 yılında Bolu’da doğdum. 1998 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldum. 2004 yılında Uludağ Üniversitesi Kulak Burun Boğaz Bölümünden uzmanlığımı aldım. Erzincan Devlet Hastanesi, Yenişehir Devlet Hastanesi, Şevket Yılmaz Eğitim Araştırma Hastanesi ve Doruk Tıp Merkezinde çalıştım. 2015 yılından bu yana Özel Grup Medika Tıp Merkezinde çalışmaktayım. Evli ve bir çocuk annesiyim.

Daha fazla gör
Soru:
Özlem Hanım, son 3 aydır yoğun baş dönmem var. Muayenemde orta kulak iltihabı teşhisi yapıldı. Orta kulak iltihabı vertigo sebebi midir? Cumartesi günleri muayene randevusu alabiliyor muyuz? Teşekkürler.

Orta kulak enfeksiyonları kulak zarının arkasında yer alan orta kulak boşluğunda oluşan iltihaplardır. Nedeni genellikle virüsler ve bakterilerdir. Denge iç kulaktaki yapılar tarafından sağlanmaktadır. Orta kulaktaki enfeksiyonun nedeni olan mikroorganizmaların ya doğrudan iç kulağa geçerek, iç kulakta enfeksiyon oluşturması ya da toksinlerinin iç kulaktaki dengeyi ilgilendiren yapılara zarar vermesi sonucunda dengesizlik ve/veya baş dönmesi oluşabilir.

UZMANA SOR
Uzm. Dr. Faruk Şahin
Meslekte 46. yılı

Uzman doktorlarımız genellikle sorularınıza 3 iş günü içerisinde dönüş yapmaktadır.

Sohbet penceresi aç
1
Canlı Destek
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?