Bizi arayın: 0 224 234 05 00 Online Randevu
Uzm. Dr. Özlem Kaya Turgut
Meslekte 26. yılı
Hakkında

1973 yılında Bolu’da doğdum. 1998 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldum. 2004 yılında Uludağ Üniversitesi Kulak Burun Boğaz Bölümünden uzmanlığımı aldım. Erzincan Devlet Hastanesi, Yenişehir Devlet Hastanesi, Şevket Yılmaz Eğitim Araştırma Hastanesi ve Doruk Tıp Merkezinde çalıştım. 2015 yılından bu yana Özel Grup Medika Tıp Merkezinde çalışmaktayım. Evli ve bir çocuk annesiyim.

Daha fazla gör
Soru:
İyi akşamlar hocam,3 yaşındaki oğlumun %60 geniz eti büyümesi var gece uyku düzenimiz hiç yok derin uykuya dalamıyor , dr ameliyat dedi yaşı küçük yanaşmadım alternatif bir tedavi yöntemi var mı , ayrıca sizin de görmenizde fayda olur diye düşünüyorum şimdiden teşekkür ederim

Merhaba, 

Ebeveynlerin özellikle annelerin 3-4 yaşa kadar olan çocuklarında, geniz eti ameliyatı konusundaki duyarlılıklarını çok iyi anlıyorum.

İlerleyen yaşla geniz eti küçülme eğilimine geçiyor. Fakat; ilaçla bugüne kadar yapılmış tedavilerde çözümlenemeyen burun tıkanıklığı, uyku boyunca ağzın açık kalması, horlama, uyku süreçlerinde nefes alıp vermenin durması,  orta kulak iltihabı gibi tıkanıklık bulgularından bir ya da birkaçı varsa çocuğumuzun sağlıklı bir yaşam süremesi için geniz eti sorununa çok yönlü yaklaşmalıyız. 

Zira bu saydığımız bulguların her birinin kalıcı hasar oluşturma potansiyeli var. Detaylı bir muayene öncesi, aktardıklarınızla bu bilgilendirmeyi yapabilirim. Oğlunuzu muayene etmekten mutluluk duyarım, randevu için iletişime geçilecek. Sağlıklı günler 

 

 

 

UZMANA SOR
Uzm. Dr. Faruk Şahin
Meslekte 46. yılı

Uzman doktorlarımız genellikle sorularınıza 3 iş günü içerisinde dönüş yapmaktadır.

Sohbet penceresi aç
1
Canlı Destek
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?