Bizi arayın: 0 224 234 05 00 Online Randevu
Uzm. Dr. Cengiz Mıhçı
Meslekte 48. yılı
Hakkında

1952 yılında Elbistan’da doğdum. Malatya Gazi İlkokulunu ve Elazığ Lisesini bitirdim. 1976 yılında Hacettepe Tıp Fakültesinden mezun oldum. Aynı üniversitede kulak burun boğaz ihtisasımı tamamladım. Askerlik görevimi tamamladıktan sonra 1983 yılında Bursa’da serbest hekim olarak çalışmaya başladım. 1988 yılında arkadaşlarımla birlikte; kulak burun boğaz, işitme, konuşma, ses, denge bozuklukları alanında hizmet veren Grup Medika’yı kurduk. Günümüzde de Grup Medika’da çalışmaktayım. Evli ve 3 çocuk babasıyım.

Daha fazla gör
Soru:
Cengiz bey merhaba. ani işitme kayıplarında uygulanan tedavi bittiken sonra, kesin olarak işitme oranını arttırmak için başka uygulanan tedaviler de varmıdır? hasta hayatının sonuna kadar böyle mi yaşar? birde A.İ.K. tekrarlar mı? tekrarlarsa nedenleri bellimidir? şimdiden çok teşekkür ederim :)

Mine Hanım mesajınızı bugün gördüm. Gecikme için kusura bakmayın. 

Ani işitme kayıplarında tedavi işitme son halini alıncaya kadar uygulanır. Bu nedenle tedavi bitiminden sonra işitmede ayrıca bir iyileşme beklenmez. İşitme kaybının tekrarlaması veya daha da artması sebebin ne olduğuna bağlıdır. Sebebi bilinmeyen işitme kayıplarında nadir de olsa işitme kaybının tekrarlaması söz konusu olabilir. Sebebi bilinmeyen ani işitme kayıplarında tekrarlamayı engelleyici bir faktör de bilinmemektedir.

 
UZMANA SOR
Uzm. Dr. Faruk Şahin
Meslekte 46. yılı

Uzman doktorlarımız genellikle sorularınıza 3 iş günü içerisinde dönüş yapmaktadır.

Sohbet penceresi aç
1
Canlı Destek
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?