Bizi arayın: 0 224 234 05 00 Online Randevu
Uzm. Dr. Cengiz Mıhçı
Meslekte 48. yılı
Hakkında

1952 yılında Elbistan’da doğdum. Malatya Gazi İlkokulunu ve Elazığ Lisesini bitirdim. 1976 yılında Hacettepe Tıp Fakültesinden mezun oldum. Aynı üniversitede kulak burun boğaz ihtisasımı tamamladım. Askerlik görevimi tamamladıktan sonra 1983 yılında Bursa’da serbest hekim olarak çalışmaya başladım. 1988 yılında arkadaşlarımla birlikte; kulak burun boğaz, işitme, konuşma, ses, denge bozuklukları alanında hizmet veren Grup Medika’yı kurduk. Günümüzde de Grup Medika’da çalışmaktayım. Evli ve 3 çocuk babasıyım.

Daha fazla gör
Soru:
Kulak zarı tamiri yapıyor musunuz? Cengiz Beyin daha önce ameliyat ettiği bir hasta önerdi. Ne yapmam lazım, bir de ameliyat hakkında bilgi alabilir miyim?

Kulak zarı tamiri, onarımı olarak da bilinen yöntem hakkında sizi özetle bilgilendirmek isterim. İşitme sistemimizde, kulak kanalının ilerisinde ;dış kulak ve orta kulakı ayıran bir noktada kulak zarı yer alıyor.  Kulak zarındaki delinmeler iç kulak bölgesinde de hasar oluşumunu işitme sisteminin etkilenmesine sebep olabilir. Kulak zarı tamiri; miringoplasti yapıyoruz.

Grup Medika hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz; lütfen linke tıklayın: https://grupmedika.com.tr/author/cengizmihci/ 

Sıkça sorulan sorulardan, aynı zamanda da karıştırılan bir konuduır; Timpanoplasti dediğimiz ameliyat ile deliğin kapanması ve işitmenin düzeltilmesini amaçlıyoruz.  Miringoplastide ise kulak zarının tamirini hedefliyoruz.

Özetle ameliyat; kulak zarını bir doku ile kapatma işlemi şeklinde tanımlanabilir. Güvenli bir ameliyat sonrası aynı gün taburcu olabilirisiniz. Yapılacak cerrahi işlemdeki teknik de linkte yer alan animasyon videodan izleyebilirisiniz. https://www.youtube.com/watch?v=gTJcjEcr07U

 

UZMANA SOR
Uzm. Dr. Faruk Şahin
Meslekte 46. yılı

Uzman doktorlarımız genellikle sorularınıza 3 iş günü içerisinde dönüş yapmaktadır.

Sohbet penceresi aç
1
Canlı Destek
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?