Bizi arayın: 0 224 234 05 00 Online Randevu
Uzm. Dr. Cengiz Mıhçı
Meslekte 48. yılı
Hakkında

1952 yılında Elbistan’da doğdum. Malatya Gazi İlkokulunu ve Elazığ Lisesini bitirdim. 1976 yılında Hacettepe Tıp Fakültesinden mezun oldum. Aynı üniversitede kulak burun boğaz ihtisasımı tamamladım. Askerlik görevimi tamamladıktan sonra 1983 yılında Bursa’da serbest hekim olarak çalışmaya başladım. 1988 yılında arkadaşlarımla birlikte; kulak burun boğaz, işitme, konuşma, ses, denge bozuklukları alanında hizmet veren Grup Medika’yı kurduk. Günümüzde de Grup Medika’da çalışmaktayım. Evli ve 3 çocuk babasıyım.

Daha fazla gör
Soru:
Kulak zarı yırtılması sağırlığa / işitme kaybına neden olur mu?

Soruyu şöyle düzeltirsek daha kolay cevaplayabiliriz. Kulak zarındaki delinmeler düzeltilebilir mi ?

Evet…Basit ve küçük delikler  enfeksiyon olmadığı zamanlarda tedavi bile gerektirmeden kendileri kapanabilirler. Kapanmayanlar ise klinikte  yapılan müdahelelerle ve ya basit kulak zarı ameliyatları ile yatmaya bile gerek kalmadan tedavi edilebilir.

Ancak daha büyük delikler, birlikte başkaca orta kulak probleminin olduğu delinmelerde öncelikle deliği yaratan problemin tedavi edilmesi, bu problemin yarattığı diğer kulak hasarlarının tedavi edilmesini takiben kulak zarının da etraf dokulardan alınan bir greftle (Yama) ile kapatılması mümkündür.

UZMANA SOR
Uzm. Dr. Faruk Şahin
Meslekte 46. yılı

Uzman doktorlarımız genellikle sorularınıza 3 iş günü içerisinde dönüş yapmaktadır.

Sohbet penceresi aç
1
Canlı Destek
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?