Bizi arayın: 0 224 234 05 00 Online Randevu
Uzm. Dr. Cengiz Mıhçı
Meslekte 48. yılı
Hakkında

1952 yılında Elbistan’da doğdum. Malatya Gazi İlkokulunu ve Elazığ Lisesini bitirdim. 1976 yılında Hacettepe Tıp Fakültesinden mezun oldum. Aynı üniversitede kulak burun boğaz ihtisasımı tamamladım. Askerlik görevimi tamamladıktan sonra 1983 yılında Bursa’da serbest hekim olarak çalışmaya başladım. 1988 yılında arkadaşlarımla birlikte; kulak burun boğaz, işitme, konuşma, ses, denge bozuklukları alanında hizmet veren Grup Medika’yı kurduk. Günümüzde de Grup Medika’da çalışmaktayım. Evli ve 3 çocuk babasıyım.

Daha fazla gör
Soru:
Kulak çınlaması neyin habercisidir?

“Birisinin sizi andığının habercisidir” demek isterdik ama ne yazık ki başka şeyler söylememiz gerekiyor: Çınlama işitme sinirindeki bir problemin habercisidir. İşitme siniri; bir ucu iç kulakta diğer ucu beynin işitsel korteksine bağlı olan uzun bir sinirdir. Çınlama genellikle;

  • Sinirin iç kulaktaki tüy şeklindeki uçlarındaki problemlerden
  • Ya da sinir boyunca görülebilen çeşitli problemlerden kaynaklanır.

Hangi sebebe bağlı oluğunu ve işitme sinirinin neresindeki bir problemden kaynaklandığını anlamak ayrıntılı ve modern tetkikler gerektirse de, bir çok olguda neden kaynaklandığı tam olarak ortaya konamaz. Kulak çınlaması, dikkatli ve ayrıntılı takibi fazlasıyla önemli sorunlardan biridir. 

UZMANA SOR
Uzm. Dr. Faruk Şahin
Meslekte 46. yılı

Uzman doktorlarımız genellikle sorularınıza 3 iş günü içerisinde dönüş yapmaktadır.

Sohbet penceresi aç
1
Canlı Destek
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?