Bizi arayın: 0 224 234 05 00 Online Randevu
Uzm. Dr. Cengiz Mıhçı
Meslekte 48. yılı
Hakkında

1952 yılında Elbistan’da doğdum. Malatya Gazi İlkokulunu ve Elazığ Lisesini bitirdim. 1976 yılında Hacettepe Tıp Fakültesinden mezun oldum. Aynı üniversitede kulak burun boğaz ihtisasımı tamamladım. Askerlik görevimi tamamladıktan sonra 1983 yılında Bursa’da serbest hekim olarak çalışmaya başladım. 1988 yılında arkadaşlarımla birlikte; kulak burun boğaz, işitme, konuşma, ses, denge bozuklukları alanında hizmet veren Grup Medika’yı kurduk. Günümüzde de Grup Medika’da çalışmaktayım. Evli ve 3 çocuk babasıyım.

Daha fazla gör
Soru:
Koklear implant ameliyatları hakkında bilgi almam mümkün mü? Kliniğinizde yapılıyor mu?Biyonik kulak denilen bu mudur? Fiyatı hakkında da fikir edinebilir miyim?

Koklear implant ameliyatı yapıyoruz ancak; koklear ameliyatlarının yapılması ile ilgili bazı özel düzenlemeler var. Etik olarak kitlesel iletişim araçlarında sağlık hizmetleriyle ilgili fiyat bilgisi vermiyoruz. Ancak; işitme kayıplarında koklear implant kullanılması gerekliliği çok özel bir durum. Dolayısıyla fiyat bilgisi vermemizde sakınca yok. Şöyle ki: koklear implant cihazının kendisi 15-20.000 dolar arası oldukça yüksek fiyatlı ve SGK bu cihazın ücretini ödüyor. Ancak şartı; bu ameliyatın gelişkin bir odyoloji kliniği olan 3. Basamak sağlık kuruluşlarında yapılması. Yani ameliyatın  gelişkin bir odyoloji kliniği olan üniversite ve eğitim araştırma hastanelerinde olması. Bu hastanelerin ameliyatı uygun görmesi şartı ile hastalar bu ameliyatı ücret ödemeden yaptırabiliyorlar. Ancak implantı kendi imkanları ile alan hastalar diğer özel sağlık kuruluşlarında ameliyat olabiliyorlar.

UZMANA SOR
Uzm. Dr. Faruk Şahin
Meslekte 46. yılı

Uzman doktorlarımız genellikle sorularınıza 3 iş günü içerisinde dönüş yapmaktadır.

Sohbet penceresi aç
1
Canlı Destek
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?