Bizi arayın: 0 224 234 05 00 Online Randevu
Uzm. Dr. Murat Belgi
Meslekte 26. yılı
Hakkında

1975 yılı İzmir doğumluyum. İzmir Atatürk Lisesi, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı; eğitim hayatımın köşe başlarıdır. 1998 yılından bugüne doktor olarak, 2007 yılından günümüze de kulak burun boğaz uzmanı olarak köklü bir tecrübeye sahibim. Uzman olduğumdan bu yana yurt içinde (İzmir, Bursa) ve yurt dışında (Bakü 2013-2015) özel sağlık sektöründe hizmet verdim. Şu anda da Bursa’da bulunan Medika Kulak Burun Boğaz Kliniğinde profesyonel meslek hayatıma devam etmekteyim. Uzmanlık alanımın kapsamı içindeki ameliyatların çoğunu başarı ile gerçekleştirmekle birlikte fonksiyonel ve estetik burun cerrahisine özel bir ilgi duymaktayım. Profesyonel cerrahi hayatım boyunca 1000’in üzerinde estetik burun cerrahisi gerçekleştirdim. Meslek hayatımın dışında müzik , sinema, fotoğrafçılık ve kahve özel ilgi alanlarımın satır başlarıdır. Flamenko ve jazz konusunda profesyonel bir dinleyici olduğum söylenebilir. “Fena değil” derecesinde de gitar çalıyorum. Biri brezilya gül ağacından yapılmış, iki adet özel el yapımı gitara sahip olduğumu söylemekten gurur duyuyorum. İyi müziği mümkün olan en iyi şekilde dinleme hevesim Hi-Fi müzik sistemlerine ilgi duymama ve “odyofil” hastalığına yakalanmama yol açtı. Sıkı bir Nuri Bilge Ceylan hayranıyım. Defalarca izlenebilen ve her defasında farklı şeyleri keşfettiren filmlerden hoşlanıyorum. İyi derecede İngilizce biliyorum. Evliyim ve küçük yaşta zengin bir dünya görüşüne sahip olmalarını istediğim bir oğlum ve kızım var.

Daha fazla gör
Soru:
Kepçe kulak ameliyatları öncesinde, nasıl bir bilgilendirme yapıyorsunuz.Ameliyat sonrası yaklaşık olarak nasıl görüneceğini de görebiliyor muyuz?

Önce detaylı bir muayene ile kulaktaki deformitenin durumunu saptıyoruz. Sizin şikayetlerinizi ve beklentilerinizi de çok yönlü olarak sorguluyoruz. Sizi iyi dinliyoruz! Ardından kulakların farklı açılardan fotoğraflarını çekip, kepçe kulak estetiği sonrası görümüm hakkında bir simülasyon ve bilgilendirme yapıyoruz. Hastalarımı bilgilendirken, sık sık altını çizerim. Kepçe Kulak Otoplasti Ameliyatlarında en iyi, en başarılı, en güvenilir, en çok tavsiye edilen doktor, cerrah, uzman önerileri diye bir kavram yoktur. Hastanın durumuna özel, gerekli olan ve karşılıklı tartışarak karar vermemiz gereken ameliyat yöntemi vardır. Özetle;

Kullanacağımız tekniğe kulaklardaki deformitenin durumu ve sizin kararınız yön veriyor. Bir de ameliyat öncesinde kan sulandırıcı ilaçların, varsa sigara kullanımın sonlandırılmasını istiyoruz. Operasyon süresi kulaktaki deformiteye bağlı olarak yarım saat ile 2 saat arasında değişebiliyor.

İyileşme ve ameliyat sonrası dikkat edilecekleri daha önceki bilgilendirmelerimde bulabilirisiniz. Vaka sonuçlarımızı ise şu linke tıklayarak inceleyebilirsiniz.https://www.instagram.com/drmuratbelgi/

UZMANA SOR
Uzm. Dr. Faruk Şahin
Meslekte 46. yılı

Uzman doktorlarımız genellikle sorularınıza 3 iş günü içerisinde dönüş yapmaktadır.

Sohbet penceresi aç
1
Canlı Destek
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?