Bizi arayın: 0 224 234 05 00 Online Randevu
Uzm. Dr. Murat Belgi
Meslekte 26. yılı
Hakkında

1975 yılı İzmir doğumluyum. İzmir Atatürk Lisesi, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı; eğitim hayatımın köşe başlarıdır. 1998 yılından bugüne doktor olarak, 2007 yılından günümüze de kulak burun boğaz uzmanı olarak köklü bir tecrübeye sahibim. Uzman olduğumdan bu yana yurt içinde (İzmir, Bursa) ve yurt dışında (Bakü 2013-2015) özel sağlık sektöründe hizmet verdim. Şu anda da Bursa’da bulunan Medika Kulak Burun Boğaz Kliniğinde profesyonel meslek hayatıma devam etmekteyim. Uzmanlık alanımın kapsamı içindeki ameliyatların çoğunu başarı ile gerçekleştirmekle birlikte fonksiyonel ve estetik burun cerrahisine özel bir ilgi duymaktayım. Profesyonel cerrahi hayatım boyunca 1000’in üzerinde estetik burun cerrahisi gerçekleştirdim. Meslek hayatımın dışında müzik , sinema, fotoğrafçılık ve kahve özel ilgi alanlarımın satır başlarıdır. Flamenko ve jazz konusunda profesyonel bir dinleyici olduğum söylenebilir. “Fena değil” derecesinde de gitar çalıyorum. Biri brezilya gül ağacından yapılmış, iki adet özel el yapımı gitara sahip olduğumu söylemekten gurur duyuyorum. İyi müziği mümkün olan en iyi şekilde dinleme hevesim Hi-Fi müzik sistemlerine ilgi duymama ve “odyofil” hastalığına yakalanmama yol açtı. Sıkı bir Nuri Bilge Ceylan hayranıyım. Defalarca izlenebilen ve her defasında farklı şeyleri keşfettiren filmlerden hoşlanıyorum. İyi derecede İngilizce biliyorum. Evliyim ve küçük yaşta zengin bir dünya görüşüne sahip olmalarını istediğim bir oğlum ve kızım var.

Daha fazla gör
Soru:
Murat Bey kepçe kulak ameliyatıyla ilgili okuduklarımdan biraz kafam karıştı. İple yapılan yönetimin daha kolay olduğu, hemen iyileştiği belirtiliyor. Hangisi tercih edilmeli?

Kepçe kulak ameliyatlarını yapmadan önce mutlaka, hastanın görülmesi ve bazı ölçümlerin yapılması şart. Sadece iple yapılan kepçe kulak ameliyatları, bu ölçümler ve detaylı muayene sonrası tercih edilebilir. İple kepçe kulak revizyonu tercih edilebilir.

Fakat genellikle sadece iple yapılanlar yetmeyebiliyor. Çünkü iple otoplasti yani kepçe kulak ameliyatı, kulakta olmayan ama olması gereken bir kıvrımı, açıyı yaratmak için kullanılan bir teknik.

Halbuki çoğu hastadaki problem bu kıvrımı oluşturmak dışında,  kulak arkasındaki kıkırdağın fazla büyük oluşu. Dolayısıyla bu problemi halletmeden, sadece o kıvrımı yaratmak için iple işlemi gerçekleştirmek, işlemi başarısızlığa ve ameliyat sonrasında görüntünün eski halini almasına sebep olabilir.  Teknik soruna yönelik belirlenir. 

UZMANA SOR
Uzm. Dr. Faruk Şahin
Meslekte 46. yılı

Uzman doktorlarımız genellikle sorularınıza 3 iş günü içerisinde dönüş yapmaktadır.

Sohbet penceresi aç
1
Canlı Destek
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?