Bizi arayın: 0 224 234 05 00 Online Randevu
Uzm. Dr. Murat Belgi
Meslekte 26. yılı
Hakkında

1975 yılı İzmir doğumluyum. İzmir Atatürk Lisesi, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı; eğitim hayatımın köşe başlarıdır. 1998 yılından bugüne doktor olarak, 2007 yılından günümüze de kulak burun boğaz uzmanı olarak köklü bir tecrübeye sahibim. Uzman olduğumdan bu yana yurt içinde (İzmir, Bursa) ve yurt dışında (Bakü 2013-2015) özel sağlık sektöründe hizmet verdim. Şu anda da Bursa’da bulunan Medika Kulak Burun Boğaz Kliniğinde profesyonel meslek hayatıma devam etmekteyim. Uzmanlık alanımın kapsamı içindeki ameliyatların çoğunu başarı ile gerçekleştirmekle birlikte fonksiyonel ve estetik burun cerrahisine özel bir ilgi duymaktayım. Profesyonel cerrahi hayatım boyunca 1000’in üzerinde estetik burun cerrahisi gerçekleştirdim. Meslek hayatımın dışında müzik , sinema, fotoğrafçılık ve kahve özel ilgi alanlarımın satır başlarıdır. Flamenko ve jazz konusunda profesyonel bir dinleyici olduğum söylenebilir. “Fena değil” derecesinde de gitar çalıyorum. Biri brezilya gül ağacından yapılmış, iki adet özel el yapımı gitara sahip olduğumu söylemekten gurur duyuyorum. İyi müziği mümkün olan en iyi şekilde dinleme hevesim Hi-Fi müzik sistemlerine ilgi duymama ve “odyofil” hastalığına yakalanmama yol açtı. Sıkı bir Nuri Bilge Ceylan hayranıyım. Defalarca izlenebilen ve her defasında farklı şeyleri keşfettiren filmlerden hoşlanıyorum. İyi derecede İngilizce biliyorum. Evliyim ve küçük yaşta zengin bir dünya görüşüne sahip olmalarını istediğim bir oğlum ve kızım var.

Daha fazla gör
Soru:
60 yaşındaym. Nefes alma problemi her geçen gün artıyor. Bağkur emeklisiyim. Böyle bir amelimatı karyılayabilirmiyim bilgi rica etsem.

Merhaba,

Öncelikle sorunun ne olduğunu, tespit etmemiz, dolayısıyla muayene, gerekiyorsa tetkikler yapmamız lazım. Burun içinde bir eğrilik mi var, septum dediğimiz burun orta bölmesindeki deformite ne düzeyde, bu görmemiz gerekiyor.

Burun etlerinde büyüme de altını çizdiğiniz şikayetlere sebep olabilir. Nazal polipler, burun polipleri de bu tabloya yol açabilir. Genizde, hava yolunu kapatan başka bir deformite veya sorun mu var, bunu görmeliyiz.

Haliyle muayene ve tetkik yapmadan vereceğimiz her yanıt eksik ya da yanlış olur. Sadece şunu bilmenizde fayda var. Son yıllarda endoskopik, kapalı cerrahi tekniklerle, hasta konfornu ve iyileşmesini en üst düzeye taşıyabiliyoruz. İyileşme de son derece hızlı. Operasyonların bir çoğu günlük ameliyatlar. Hastanede yatmadan evinize taburcu olup, kısa zamanda normal hayatınıza dönebiliyorsunuz. Grup Medika’da SGK anlaşmalarımız bulunuyor. 

UZMANA SOR
Uzm. Dr. Faruk Şahin
Meslekte 46. yılı

Uzman doktorlarımız genellikle sorularınıza 3 iş günü içerisinde dönüş yapmaktadır.

Sohbet penceresi aç
1
Canlı Destek
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?