Bizi arayın: 0 224 234 05 00 Online Randevu
Uzm. Dr. Murat Belgi
Meslekte 26. yılı
Hakkında

1975 yılı İzmir doğumluyum. İzmir Atatürk Lisesi, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı; eğitim hayatımın köşe başlarıdır. 1998 yılından bugüne doktor olarak, 2007 yılından günümüze de kulak burun boğaz uzmanı olarak köklü bir tecrübeye sahibim. Uzman olduğumdan bu yana yurt içinde (İzmir, Bursa) ve yurt dışında (Bakü 2013-2015) özel sağlık sektöründe hizmet verdim. Şu anda da Bursa’da bulunan Medika Kulak Burun Boğaz Kliniğinde profesyonel meslek hayatıma devam etmekteyim. Uzmanlık alanımın kapsamı içindeki ameliyatların çoğunu başarı ile gerçekleştirmekle birlikte fonksiyonel ve estetik burun cerrahisine özel bir ilgi duymaktayım. Profesyonel cerrahi hayatım boyunca 1000’in üzerinde estetik burun cerrahisi gerçekleştirdim. Meslek hayatımın dışında müzik , sinema, fotoğrafçılık ve kahve özel ilgi alanlarımın satır başlarıdır. Flamenko ve jazz konusunda profesyonel bir dinleyici olduğum söylenebilir. “Fena değil” derecesinde de gitar çalıyorum. Biri brezilya gül ağacından yapılmış, iki adet özel el yapımı gitara sahip olduğumu söylemekten gurur duyuyorum. İyi müziği mümkün olan en iyi şekilde dinleme hevesim Hi-Fi müzik sistemlerine ilgi duymama ve “odyofil” hastalığına yakalanmama yol açtı. Sıkı bir Nuri Bilge Ceylan hayranıyım. Defalarca izlenebilen ve her defasında farklı şeyleri keşfettiren filmlerden hoşlanıyorum. İyi derecede İngilizce biliyorum. Evliyim ve küçük yaşta zengin bir dünya görüşüne sahip olmalarını istediğim bir oğlum ve kızım var.

Daha fazla gör
Soru:
Burnumun üstünde bir kemer var. Yıllardır bu görünüm beni çok rahatsız ediyor. Burun estetiği yaptırmak istiyorum. Çevremde de anlaşılmasını, yakınlarımın soru sormasını istemiyorum. Ne kadar zamanda iyileşirim?

Bursa’da bu konuda yoğun bilgilendirme yapıyor, tavsiyelerde de bulunuyoruz. Burun estetiğinde biz doktorların üzerinde önemle durduğumuz konuları sorunuzla özetledim. Dikkat edilmesi gerekenler de bu kapsamda. 

Öncelikle burun estetiğinde olması gereken de, optimum değişimdir. Yeni burun görünümüz, yüzünüzle uyumlu olmalı. Yıllarca sizinle temas halinde olanların bakışlarını doğrudan burun bölgenize çekmemeli. Minimum dokunuş, en ideal görünüm hedefleriz. Bunu da hastalarımızla beraber planlarız.

Farklı açlardan çektiğimiz fotoğraflarda yaptığımız simülasyonlarla ameliyat sonrası görünümü, burun estetiğinin sonucunu çok isabetli şekilde görüyoruz.

Rinoplasti ameliyatından yaklaşık 3 gün sonra  burundaki silikon tamponları çıkarıyoruz. Özellikle hastalarımı bilgilendirirken altını çizdiğim; bu tamponları çıkardıktan sonra olağan/ normal sosyal yaşamlarına devam edebilecekleri yönünde. 3 günlük bir dinlenme kafi, bundan sonraki iyileşme sürecinde ise kişiden kişiye değişebilen farklılıklar var. Bazı hastalar 4. Günden itibaren çalışmaya başlayabiliyor. Genel olarak ifade edebileceğim, masa başı bir iş yapılıyorsa, çok sıcak ya da soğuk ortamlarda bulunma zorunluluğu yoksa, ağır kaldırmayı gerektiren bir iş, çalışma koşulları söz konusu değil ise 4. Günden sonra rahatlıkla iş başı yapılabilir.

Vaka sonuçlarımı aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz:https://www.instagram.com/drmuratbelgi/

UZMANA SOR
Uzm. Dr. Faruk Şahin
Meslekte 46. yılı

Uzman doktorlarımız genellikle sorularınıza 3 iş günü içerisinde dönüş yapmaktadır.

Sohbet penceresi aç
1
Canlı Destek
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?