Bizi arayın: 0 224 234 05 00 Online Randevu
Uzm. Dr. Murat Belgi
Meslekte 26. yılı
Hakkında

1975 yılı İzmir doğumluyum. İzmir Atatürk Lisesi, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı; eğitim hayatımın köşe başlarıdır. 1998 yılından bugüne doktor olarak, 2007 yılından günümüze de kulak burun boğaz uzmanı olarak köklü bir tecrübeye sahibim. Uzman olduğumdan bu yana yurt içinde (İzmir, Bursa) ve yurt dışında (Bakü 2013-2015) özel sağlık sektöründe hizmet verdim. Şu anda da Bursa’da bulunan Medika Kulak Burun Boğaz Kliniğinde profesyonel meslek hayatıma devam etmekteyim. Uzmanlık alanımın kapsamı içindeki ameliyatların çoğunu başarı ile gerçekleştirmekle birlikte fonksiyonel ve estetik burun cerrahisine özel bir ilgi duymaktayım. Profesyonel cerrahi hayatım boyunca 1000’in üzerinde estetik burun cerrahisi gerçekleştirdim. Meslek hayatımın dışında müzik , sinema, fotoğrafçılık ve kahve özel ilgi alanlarımın satır başlarıdır. Flamenko ve jazz konusunda profesyonel bir dinleyici olduğum söylenebilir. “Fena değil” derecesinde de gitar çalıyorum. Biri brezilya gül ağacından yapılmış, iki adet özel el yapımı gitara sahip olduğumu söylemekten gurur duyuyorum. İyi müziği mümkün olan en iyi şekilde dinleme hevesim Hi-Fi müzik sistemlerine ilgi duymama ve “odyofil” hastalığına yakalanmama yol açtı. Sıkı bir Nuri Bilge Ceylan hayranıyım. Defalarca izlenebilen ve her defasında farklı şeyleri keşfettiren filmlerden hoşlanıyorum. İyi derecede İngilizce biliyorum. Evliyim ve küçük yaşta zengin bir dünya görüşüne sahip olmalarını istediğim bir oğlum ve kızım var.

Daha fazla gör
Soru:
Murat Bey, yaklaşık 7 yıl önce geçirdiğim trafik kazası sonrası burnumda eziklik, yamukluk kaldı. Özellikle geceleri de rahat nefes alamıyorum. Burun estetiğim için siz ve bir hekim arasında kararsız kaldım. Nasıl karar vermeliyim? Bir de fiyatlar hakkında bilgi rica ediyorum

Size en çok güven veren hekimi tercih etmelisiniz. Burun estetiği fiyatlarıyla ilgili asistanım Yasemin Hanım ile iletişime geçebilirsiniz. Burun estetiği rinoplastide deneyim ve kullanılan teknik de son derece önemli. Ben kapalı rinoplasti tekniğini tercih ediyorum. Hem estetiğin temel yasası olan dokuya daha az müdahale, hem de hızlı iyileşme yönünden çok daha ideal. Burun estetiğini yapacak olan hekimin, deneyimi de cerrahisini yaptığı başarılı sonuçlanmış ameliyat sayılarıyla yakından ilintili. Zira bu durum, birbirinden farklı çok vakalar görmüş hekimin, daha ideal bir estetik oluşturmasına imkân tanıyor.

İlke olarak tüm vaka sonuçlarımı hastalarımla paylaşmayı doğru buluyorum. Burun estetiğinde hem kullandığım tekniğin hem de öncesi ve sonrasının görülmesini istiyorum.  

Zaten ameliyat önce özel bir yazılımla, rinoplasti burun estetiği ameliyatı sonrası, burnun nasıl görüneceğini neredeyse birebir görebiliyoruz.

Bir de hastalarıma ideal bir görünüm yanında, nefes alma kalitesinin önemini de bilmelerini özellikle tavsiye ediyorum. Çok iyi görünen ama kaliteli nefes alamadığınız bir buruna sahip olmayı kimse istemez sanıyorum.

UZMANA SOR
Uzm. Dr. Faruk Şahin
Meslekte 46. yılı

Uzman doktorlarımız genellikle sorularınıza 3 iş günü içerisinde dönüş yapmaktadır.

Sohbet penceresi aç
1
Canlı Destek
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?