Bizi arayın: 0 224 234 05 00 Online Randevu
Uzm. Dr. Murat Belgi
Meslekte 26. yılı
Hakkında

1975 yılı İzmir doğumluyum. İzmir Atatürk Lisesi, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı; eğitim hayatımın köşe başlarıdır. 1998 yılından bugüne doktor olarak, 2007 yılından günümüze de kulak burun boğaz uzmanı olarak köklü bir tecrübeye sahibim. Uzman olduğumdan bu yana yurt içinde (İzmir, Bursa) ve yurt dışında (Bakü 2013-2015) özel sağlık sektöründe hizmet verdim. Şu anda da Bursa’da bulunan Medika Kulak Burun Boğaz Kliniğinde profesyonel meslek hayatıma devam etmekteyim. Uzmanlık alanımın kapsamı içindeki ameliyatların çoğunu başarı ile gerçekleştirmekle birlikte fonksiyonel ve estetik burun cerrahisine özel bir ilgi duymaktayım. Profesyonel cerrahi hayatım boyunca 1000’in üzerinde estetik burun cerrahisi gerçekleştirdim. Meslek hayatımın dışında müzik , sinema, fotoğrafçılık ve kahve özel ilgi alanlarımın satır başlarıdır. Flamenko ve jazz konusunda profesyonel bir dinleyici olduğum söylenebilir. “Fena değil” derecesinde de gitar çalıyorum. Biri brezilya gül ağacından yapılmış, iki adet özel el yapımı gitara sahip olduğumu söylemekten gurur duyuyorum. İyi müziği mümkün olan en iyi şekilde dinleme hevesim Hi-Fi müzik sistemlerine ilgi duymama ve “odyofil” hastalığına yakalanmama yol açtı. Sıkı bir Nuri Bilge Ceylan hayranıyım. Defalarca izlenebilen ve her defasında farklı şeyleri keşfettiren filmlerden hoşlanıyorum. İyi derecede İngilizce biliyorum. Evliyim ve küçük yaşta zengin bir dünya görüşüne sahip olmalarını istediğim bir oğlum ve kızım var.

Daha fazla gör
Soru:
Hocam merhaba, Ben genzimden uzun yıllardır nefes almakta güçlük çekiyorum. En son Uludağ Üniversitesi'nde emar çektiler, polip olduğu söylendi. İlaçla tedavisi var mı? Yoksa ameliyatı siz yapabiliyor musunuz? Ben memurum, bana maaliyeti nedir? Teşekkür ederim.

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun.  Solunum üst hava yolunun farklı bölgelerinde ortaya çıkabilen nazal polipler, sizde de olduğu gibi nefes kalitesinde sıkıntılara yol açabiliyor. Burada en temel sorun, yaşamın devamlılığı adına son derece hayati bir süreç olan uykuyu da olumsuz yönde etkilenmesi.

Özellikle apne riski, ki bundan bahsetmemişsiniz üzerinde önemle durduğumuz bir konu. Uykuda kandaki oksijen seviyesinin düşmesi, uzun dönemde kalıcı hasarların temel sebeplerinden biri. Bir başka önemli nokta da polipin geliştiği bölgeye bağlı olarak tekrarlayan enfeksiyon olguları. 

MR ile görüntülenecek noktaya gelmiş bir polip, artı yaşam kalitenizdeki temel sorunlar için cerrahi tedaviniz için sorgulanmaya gerek duyuyor. Zira ağızdan veya kas içine yapılan kortizon uygulamalarıyla poliplerin küçültülmesi, ilerlermiş poliplerde arzu ettiğimiz neticeyi vermeyebiliyor. Endoskopik sinüs cerrahi yöntemiyle temizlenmesi bu gibi olgularda çok daha ideal bir seçenek. 

Elbette detaylı bir muayene yapmadan, ancak verdiğiniz sınırlı bilgiler dahilinde bu değerlendirmeyi yapabilirim. Grup Medika’da SGK anlaşmalarımız mevcut. Fark ücreti ve merak ettiğiniz konular hakkında 0530 471 81 65 nolu bilgilendirme hattımızdan yardım alabilirisiniz. 

UZMANA SOR
Uzm. Dr. Faruk Şahin
Meslekte 46. yılı

Uzman doktorlarımız genellikle sorularınıza 3 iş günü içerisinde dönüş yapmaktadır.

Sohbet penceresi aç
1
Canlı Destek
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?