Bizi arayın: 0 224 234 05 00 Online Randevu
Uzm. Dr. Cengiz Mıhçı
Meslekte 48. yılı
Hakkında

1952 yılında Elbistan’da doğdum. Malatya Gazi İlkokulunu ve Elazığ Lisesini bitirdim. 1976 yılında Hacettepe Tıp Fakültesinden mezun oldum. Aynı üniversitede kulak burun boğaz ihtisasımı tamamladım. Askerlik görevimi tamamladıktan sonra 1983 yılında Bursa’da serbest hekim olarak çalışmaya başladım. 1988 yılında arkadaşlarımla birlikte; kulak burun boğaz, işitme, konuşma, ses, denge bozuklukları alanında hizmet veren Grup Medika’yı kurduk. Günümüzde de Grup Medika’da çalışmaktayım. Evli ve 3 çocuk babasıyım.

Daha fazla gör
Soru:
Merhaba, Oğlumda pfapa sendromu var. 3 yaş 4 aylık . atak araları hap kullanılmasına rağmen azaldı. Son care olarak bademcik ameliyatı diyorlar.Bu yaşta önerir misiniz?

Merhaba,

Bademcik ameliyatı için yaş sınırı yoktur. Bu konuyla ilgili hazırladığım yayınları sitemizden okuyabilirisiniz. Bu arada PFAPA  Sendromunu bilmeyenler için kısaca açıklamak gerekirse; erkek ve kız çocuklarını etkileyen, pediatrik yaş gruplarında görülen bir hastalıktır. Bulguları; tekrarlayıcı ateş,  boğazdaki lenf düğümlerinin şişmesi ve dolayısıyla ağrı, ağız içinde de ülserleri çok tipik, hemen fark edilen bir hastalıktır. PFAPA Sendromu sıklıkla erken çocukluk çağı olan 2-5 yaşları arasında başlar. 

Sağlıklı günler dilerim, 

 

UZMANA SOR
Uzm. Dr. Faruk Şahin
Meslekte 46. yılı

Uzman doktorlarımız genellikle sorularınıza 3 iş günü içerisinde dönüş yapmaktadır.

Sohbet penceresi aç
1
Canlı Destek
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?